Tapety samolepiace EXTREME

EXTREME - samolepiace tapety pre špeciálne miesta

Všetky tapety je možné pripraviť vo variante EXTREME.


Pre mnohých je spojenie prídavného mena „extrémny“ a slova „tapeta“ čistý oxymoron. Produkt spojený s papierom, ktorý sa ľahko trhá, si ťažko predstaviť ako riešenie vhodné do náročných podmienok a problematických miestností. Avšak to neplatí pre EXTREME samolepiace laminované tapety s mimoriadnou odolnosťou.

Tapeta je špeciálne vhodná do kúpeľne, kuchyňe, reštaurácie či nemocnice.

 

Tajomstvo odolnosti samolepiacich tapiet EXTREME


EXTREME je 100% vinyl, čo je sám o sebe materiál, ktorý sa ťažko zničí. Na jeho deformáciu je potrebná veľká sila a na rozbitie skutočne veľká sila. Za svoju nekompromisnú odolnosť vďačí EXTREME predovšetkým laminácii, teda procesu prekrytia potlače špeciálnou ochrannou vrstvou, ktorá chráni potlačenú vrstvu nástennej tapety pred poškodením. Nejde o hocijakú ochranu, pretože laminácia zabraňuje poškodeniu:

  • mechanickému: povrch elegantnej tapety môžete vyčistiť drsnou stranou špongie bez obáv z poškriabania jej povrchu,
  • chemickému: nebojí sa silných chemikálií a dokonca aj acetónu. Ak je povrch tapety poškriabaný perom, fixkou alebo lakom na nechty, nečistoty ľahko odstránite. Zaschnuté zvyšky jedla, kameň, stará mastnota - to všetko z povrchu tapety odstránite prípravkami, ktoré používate na iné povrchy,
  • tepelnému: pokiaľ nie je vystavená priamemu plameňu, možno použiť tapety napríklad vedľa indukčných alebo elektrických sporákov,
  • odolnosť proti vode: laminácia tapety ju chráni pred vodou, vrátane vody, ktorá sa leje priamo na tapetu, a parou.

Samolepiaca tapeta na stenu - dvojzložkové kvapôčkové lepidlo


Samolepiace materiály, známe aj ako dyhy, vzbudzujú mnohé emócie. Aj keď máme do činenia s nálepkami strednej veľkosti, oceňujeme ich samolepiace vlastnosti a tým aj jednoduchú aplikáciu. S pribúdajúcou plochou, ktorá sa má pokryť, sa všetko komplikuje. Kto to skúsil, vie, že pre väčšinu dýh platí sapérske pravidlo – pomýlite sa len raz. Pokusy o odtrhnutie materiálu, ktorý sa už spojil s podkladom, sú odsúdené na neúspech a v najhoršom prípade na zničenie dyhy. Ďalšie ťažkosti môžu spôsobovať vzduchové bubliny, ktoré sa často dajú odstrániť iba ihlou, jemným prepichnutím dyhy a odsatím vzduchu cez otvor.

AVŠAK V prípade tapety EXTREME máme vyriešené oba tieto problémy. Použité lepidlo je dvojzložkové a distribuované vo forme symetrických kvapiek. Aké sú výhody takéhoto riešenia?

Vďaka použitiu kvapôčkového lepidla s nízkou počiatočnou priľnavosťou sa materiál tejto modernej tapety mimoriadne ľahko nanáša. Umožňuje niekoľkokrát roztrhnúť tapetu a znova ju umiestniť na povrch. To umožňuje aplikáciu bez vzduchových bublín alebo záhybov a to všetko bez poškodenia skutočnej tapety. Po 24 hodinách od nanesenia na podklad a pritlačenia k podkladu sa lepidlo uzavreté v mikrokapsuliach uvoľní a začne sa samotný proces lepenia - lepenie tapety na podklad.

Vinyl použitý na materiál EXTREME je plne nepriehľadný, takže môžeme nalepiť tapetu na tmavé povrchy, ale aj tapetu na tapetu s istotou, že cez náš nový vzor nebude nič presvitať.

 

V prípade záujmu o variantu tapety EXTREME, len uveďte danú informáciu do poznámky v objednávke.