Pomoc pri lepení tapiet

Materiál k podrobnej inštruktáži lepenia tapiet v pdf: 

WALL ART tapety - inštalácia 

Tapety Wall art si poradia s akýmkoľvek povrchom. Každý z nich však potrebuje byť vopred očistený od pôvodných nánosov, napenetrovanýnatretý správnym lepidlom v správnom pomere.
Tapety Wall Art môžete využiť aj do kuchynekúpeľne, vyvarujte sa však tesnej blízkosti variacej či kúpacej plochy a tapety ošetrite dodatočným špeciálnym lakom, ktorý vytvorí vodeodolnú vrstvu chrániacu povrch pred nečistotami, vlhkosťou aj mechanickým poškodením.

Na čo si dať pozor pri tapetovaní?

Pri samotnom lepení tapiet sa vyvarujte najčastejším chybám. Dôkladné osvetlenie je základom, bez ktorého to síce pôjde rýchlejšie, no neskoršie korektúry na seba nenechajú dlho čakať. Nezabúdajte na penetráciu steny a s lepidlom narábajte s mierou. Príliš veľa presiaknutého lepidla či
bublín na tapete výsledný efekt pokazí. Na úpravu odlepenej tapety či dolepenie koncov použite malý štetec a lepidlo v tube určené na opravy  v tenkej vrstve.

Napájanie vzorov – priame - je označené na tapete. Pre správnu aplikáciu sa riaďte uvedenými pokynmi.
Aby bol tapetovací efekt dokonalý, nestačí len pekná a kvalitná tapeta. Brať ohľad na detaily sa oplatí. Pri tapetovaní preto venujte zvýšenú pozornosť aj vypínačom a rohom.

Štandardne sú vyrábané tapety pre monráž na tupo. Pre extrémne vysoké miestnosti a geometrické vzory sa odporúča dvojitý rez.

Koľko tapety budete potrebovať?

Tapety Wall Art sú dostupné v rolkách alebo na mieru. Na výpočet spotreby v rolkách zmerajte výšku aj šírku miestnosti, pripočítajte prestrih – označený na tapete a v prípade napájania vzoru rátajte aj s potrebnými presahmi. Pri asymetrických vzoroch sa zamyslite, odkiaľ a kam plánujete pokračovať a ako doplniť zvyšné prázdne miesta bez tapety.  

Na výpočet tapety na mieru Vám pomôže naša kalkulačka.

Jedna rolka do zásoby pre prípadné korektúry isto padne vhod.
Teraz už stačí len vybrať z našej širokej ponuky vzorov jedinečných tapiet Wall Art a ich kolekcií Originals alebo Arte a pustiť sa do práce.