TIP: Ako dekorovať interiér so zrkadlami

Čo sa vám vybaví ako prvé pri slove zrkadlo? Pravdepodobne si ako prvé predstavíte postriekané zrkadlo v kúpeľni. Pretože každá kúpeľňa, či veľká alebo malá, predsa zrkadlo má. V súčasnej dobe však existuje mnoho spôsobov ako využiť zrkadlo ako krásnu dekoráciu vášho interiéru. Vedia poskytnúť ilúziu priestoru aj tam, kde nie je. Pozrite si nasledujúce tipy pre zdobenie vášho domova s pomocou zrkadiel.
 
Rozmýšľate ako oživiť prázdnu stenu v jedálni u vás doma? Najhoršia možnosť je obložiť ju nábytkom. Ak chcete priestor otvoriť a rozžiariť, myslite neobvykle a obzvláštnite ho veľkým kusom zrkadla. Vaša jedáleň sa opticky zväčší a bude jasnejšia ako zvyšok vášho domova.
 
Steny môžu byť plné zarámovaných zaujímavých výtlačkov a vtipných rodinných fotografií. Keď medzi tieto predmety zavesíte malé zrkadielko, objavíte to pravé čaro nevšedného dekorovania, kedy jeden kus spojil všetko ostatné dohromady.
 
 
Umývať riad na tmavom drese je podľa nášho názoru jedna z najhorších vecí v kuchyni. Ak nemáte nad umývadlom okno, vynikajúci nápad je presvetliť tento priestor s pomocou zrkadla. Jedno je isté, pokiaľ budete s niekým viesť konverzáciu pri umývaní riadu, budete už naňho po novom aj vidieť. :)
 
 
Môže byť zložité vymyslieť ako vhodne dekorovať kúpeľňu, preto je podľa nás dôležité začať práve zrkadlom. Neuspokojte sa s najlacnejšou a najjednoduchšou verziou, akú nájdete. Stále pretrvávajúcim obľúbeným trendom je dekorovanie kúpeľní pomocou rôzných barokových zrkadiel. Dodajú ten správny šmrnc celej miestnosti a stačí vám použiť jednoduchú kombináciu umývadla s odkladacím priestorom a je to.
 
 
Mnoho ľudí s vysokými stropmi sa bojí vešať dekorácie na steny, pretože priestor môže následne pôsobiť skľučujúco. Určite však nič nepokazíte veľkým zrkadlom s nádherne zdobeným rámom. Či si už kúpite maxi zrkadlo, ktoré sa bude tiahnuť od podlahy skoro ku stropu alebo položíte zrkadlo na skrinku, určite kvalitne vyplníte prázdny priestor.
 
Zaujímavý priestor v kuchyni získate použitím krásneho reflexného zrkadla namiesto štandartného kuchynského obkladu za linku. Zrkadlo však musí byť ľahko čistiteľné. Benefitom bude presvetlenie celej kuchynskej časti. Brilantný nápad? Určite. 
 
 
Kto si steny domácnosti skrášľuje rôznymi obrazmi alebo fotografiami, ešte pravdepodobne nevidel ako dobre vyzerá stena pokrytá množstvom malých ozdobných zrkadiel, kľudne aj v kúpeľni. Stačí natrieť rámy zrkadiel rovnakým odtieňom farby a spolu vytvoria krásnu dekoráciu. Takže hor sa do toho!
 
Novým zaujímavým trendom je zrkadlový nábytok. Či už použijete konzolový stolík, komodku alebo bielizník, všetky tieto kúsky dokážu vykúzliť jedinečný vzhľad každému priestoru a budú mať veľký vplyv na štýl vašej izby.
 
 
Prekvapte sami seba! Zrkadlá môžu isť aj von. Zvlášť, ak máte malý dvor, kľudne zaveste zrkadlo na plot alebo ho pribite k stromu. Je to skvelý nápad, ako vytvoriť ilúziu priestoru. Odhalí zrkadlo druhú stranu vašej záhrady alebo tajnú záhradu za plotom?
 
Obrázky:     http://style-files.com/ 
                  http://www.apartmenttherapy.com/ 
                  http://www.designsponge.com/ 
                  http://sugarandcloth.com/ 
                  http://www.mydomaine.com/ 
                  
Zdroj:         http://www.homedit.com/