Oživ svoj domov so zrkadlami

Zrkadlá sú krásnym doplnkom každej miestnosti a slúžia na rôzne účely. Môžu urobiť miestnosť väčšou a popritom byť aj pútavým dekoratívnym prvkom. Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako zrkadlá zapracovať na premenu Vašej domácnosti.

Návrat starého

Vintage vzhľad sa stal zaujímavý a populárny trend a môže byť dosiahnutý pomocou niekoľkých špeciálnych kusov v miestnosti. Zrkadlá sú skvelým príkladom, ako pridať do niektorej miestnosti vkus a šarm. V prípade, že majú zaujímavý alebo odvážny rám, môžu taktiež zabrániť stresu z dekorovania miestnosti. Ponúkajú reflexiu rovnako ako predstavujú zaujímavý doplnok, ktorý zaujme každé oko.

Rozširujúci efekt

Zrkadlo je veľký čarodejník, dokáže opticky zväčšiť malý priestor. Zrkadlo strategicky umiestnené v miestnosti, môže tiež odrážať svetlo z okna, čím dodá lesk a jas inak nudnému interiéru. Avšak zrkadlo by nemalo byť umiestnené kdekoľvek na stene. Maximalizuje svoju hodnotu práve vtedy, keď je ústredným bodom v miestnosti a odráža niečo pekné, čo sa v danom priestore nachádza. Výber zrkadla s reflexným okuliarovým rámom alebo s oslnivou konštrukciou môže ďalej napomôcť tomu, aby izba vyzerala väčšie a výraznejšie.

 

Prejavte svoju tvorivosť

Zrkadlo môžte taktiež použiť na predvedenie svojho individuálneho štýlu. Znamená to, že rámy zrkadiel by nemali byť prehliadnuteľné, pretože nimi dokážete prejaviť svoju kreativitu a dobre vybratý typ zrkadla je schopný spojiť celú tému miestnosti. Časť interiéru, kde umiestnite zrkadlo s nádherným a oči pútajúcim rámom môže byť najpozoruhodnejším sektorom miestnosti.

Môžte si vytvoriť aj vlastné zrkadlo s rámom z materiálov, ktoré máte doma, ako je napr. lano, ktoré môže dodať zrkadlu prvok domova alebo aj z neho spraviť surový element. Aj vy sami dokážete prispôsobiť rám zrkadla tak, aby zodpovedal dizajnu, ktorý realizujete v miestnosti.

Znásobený pôvab

Nemusíte sa obmedzovať len na jedno zrkadlo v izbe alebo na chodbe. Môžte použiť mnoho rovnakých alebo podobných zrkadiel, ktoré vyzerajú spole dobre a zavesiť ich všetky na jedno miesto. Je to skvelý nápad pre dlhé, prázdne chodby ako aj pre akúkoľvek miestnosť, ktorá vyžaduje trochu úpravy. Viac zrkadiel na jednom mieste prináša taktiež umelecký prvok, ktorý inak nevýraznej stene akoby vdýchne život. Je to jednoduchý spôsob, ako pridať do interiéru svoj vlastný dotyk kreativity, a to zavesením zrkadla všade tam, kde len vaše srdce túži.

/Zdroj: www.homedit.com /