Návrhy interiérov v rôznych štýloch

Ak sa práve chystáte zariaďovať interiér vášho nového alebo zrekonštruovaného bývania, musíte sa rozhodnúť, v akom štýle ho budete realizovať, veď stále platí môj dom – môj hrad.

Aby interiér pôsobil harmonicky a jednotne, mali by ste ho vytvoriť v jednom prevládajúcom štýle. Treba sa rozhodnúť a vybrať si taký štýl bývania, ktorý je nám najbližší. Dnes je veľký výber možností, len treba vybrať tú správnu, či už sa rozhodnete pre moderný, tradičný alebo romantický štýl, dôležité je, aby ste sa v novom domove cítili čo najlepšie. Ak si však nie ste úplne istý a neviete sa rozhodnúť, veľkou výhodou je možnosť dať si vypracovať návrhy interiérov.

Prečo návrhy interiérov od dizajnérov?

V dnešnej dobe už veľa ľudí využíva spoluprácu s interiérovým dizajnérom. Dizajnér totižto dokáže lepšie skombinovať funkčnosť a estetiku a tiež vám poradí pri výbere správnych materiálov, farieb, nábytku aj doplnkov. Vytvorí aj také návrhy interiérov, aké by vám ani nenapadli a celý interiér prispôsobí vašim finančným možnostiam.

Chcete bývať „štýlovo" v určitom štýle?

Interiérový dizajnér presne vie aké prvky sú typické, pre ktorý štýl bývania.
Ak vám učaroval napr. severský (škandinávsky) štýl bývania – interiér býva jednoduchý s čistými líniami, dominuje mu biela farba a prírodné materiály ako napr. drevo.

Naopak, bývanie napr. v koloniálnom štýle s nádychom exotiky je typické masívnym nábytkom z exotického dreva (komody, postele s baldachýnom) a doplnkami ako sú sošky zvierat, africké masky či fotografie z Afriky a iných exotických miest. Prevažuje hnedá farba vo všetkých odtieňoch.

Interiér v anglickom štýle pôsobí starobylo, vznešene a s pôvabom klasickej elegancie. Vyznačuje sa klasickým masívnym nábytkom z tmavého dreva či stenami s dreveným obložením ale aj textilnými tapetami s kvetinovým vzorom. Kvetinový vzor sa používa aj pri sedacích súpravách. Nechýbajú svietniky, kryštálové lustre či porcelánový servis.

Návrhy interiérov môžu byť teda naozaj v rôznych štýloch či už v stredomorskom, modernom, vidieckom, vintage alebo minimalistickom… Pri zariaďovaní interiéru v určitom štýle určite oceníte rady a tipy od odborníkov – interiérových dizajnérov.

 

Zdroj: By Dada On 9 februára 2015 In Dizajn A Architektúra, www.zivchyzi.sk