10 pútavých kombinácií moderných stoličiek a vidieckych jedálenských stolov

Či je to už úmyselné alebo nie, staré a nové sa po celú dobu stretávajú v našich domácich interiéroch. Kontrast je vždy silný a nie je to vôbec jednoduché včleniť do interiéru. Ak radi kombinujete, skúste spojiť moderné jedálenské stoličky s výzorovo starým jedálenským stolom vo vašej jedálni. Táto špekulácia vytvorí mimoriadne príjemné a pohodlné prostredie v danej časti vášho príbytku.

Stoličky Panton spôsobili revolúciu v dizajne nábytku so svojím elegantným a nadčasovým vzhľadom. Stolička má moderný dizajn a je vyrobená z jedného kusu plastu. Milujeme spôsob, akým hladké krivky stoličky dopĺňajú zdobené drevené nohy stola. Eklektický vzhľad s klasickou krásou.

Kombinácia tohto jednoduchého stola charakteristického drevenou doskou a chrómovými nohami s koženými lavicami je perfektná, navzájom sa tieto dva elementy skvele dopĺňajú. Milujeme symetriu medzi konštrukciami a jednoduchými líniami lavice a stola.

Stoličky Ghost sú ideálne, ak si prajete, aby bola zachovaná transparentnosť a priestrannosť miestnosti. Malý jedálenský priestor môže značne ťažiť z týchto polykarbonátových stoličiek, ktoré opticky zväčšujú priestor a v tomto konkrétnom prípade sa perfektne hodia ku stolu s prírodne zachovanými hranami.

Tvarované plastové stoličky Eames sú veľmi univerzálne, a to z nich robí skvelú voľbu pre vašu jedáleň. Majú elegantný kovový podklad a jednoduché, ale pohodlné sedadlo. V kombinácii s obyčajným obdĺžnikovým dreveným stolom vytvárajú tieto stoličky klasický a zároveň štýlový interiér.

Tento vintage stôl je perfektný pre neformálne vyzerajúce stoličky Bertoia Side. Sme radi, že aktuálne sú zobrazené dva typy stoličiek s podobnými vzormi. Robí to kompozíciu viac zaujímavejšiu.

Staré a nové ide dohromady v rôznych formách, ako sú napr. tieto francúzske bistro stoličky a tento jednoduchý drevený stôl. Stoličky sú vyrobené z pozinkovanej ocele a majú robustný, ale napriek tomu elegantný vzhľad.  V dobovej kuchyni vyzerajú skvele

Stoličky Tobias na obrázku s čírym sedákom predstavujú originálnu voľbu pre tento retro jedálenský stôl. Transparentné sedadlo stoličky umožňuje, aby sa stôl stal hviezdou interiéru, kým oni zotrvávajú v pozícii jednoduchého doplnku.

Stoličky Iconic Panton tu môžete vidieť v kombinácii s čokoládovo sfarbeným dreveným stolom. Biele stoličky kontrastujú, ako so stolom, tak i s tmavou podlahou a vytvárajú veľmi harmonickú atmosféru. Je to ďalší príklad, ktorý dokazuje, že tieto stoličky môže vyzerať skvele kdekoľvek.

Dizajn od Jasona Lewisa, tieto skulpturálne stoličky majú podobný dizajn ako bistro stoličky. Sú veľmi pohodlné, čo ich robí ideálne pre jedálenský stôl. Pútavý a výnimočný je jedálenský stôl s vyrezávanými detailami na nohách a vstavanou zásuvkou.


Nasleduje neočakávaná kombinácia robustného starožitného jedálenského stola a moderných kancelárských stoličiek Eames.  Je to veľmi zaujímavá voľba pre moderný „home office" a príjemný spôsob, ako pridať rustikálny dotyk triezvo vyzerajúcemu priestoru. Miestnosť to robí viac príjemnou a zároveň elegantnou. 

/Zdroj: www.homedit.com/